DOLAR 31,0066 0.31%
EURO 33,5582 0.32%
ALTIN 2.024,090,62
BITCOIN 1585283-3,04%
Konya
10°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Zorlu Enerji OEPSAŞ Kıvılcımları Eskişehir Kocakır Mesire ve Piknik Alanı’nı temizledi
  • Okuyucunun Sesi
  • Gündem
  • Zorlu Enerji OEPSAŞ Kıvılcımları Eskişehir Kocakır Mesire ve Piknik Alanı’nı temizledi

Zorlu Enerji OEPSAŞ Kıvılcımları Eskişehir Kocakır Mesire ve Piknik Alanı’nı temizledi

ABONE OL
Haziran 9, 2022 09:10
Zorlu Enerji OEPSAŞ Kıvılcımları Eskişehir Kocakır Mesire ve Piknik Alanı’nı temizledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘’Zorlu Enerji OEPSAŞ Kıvılcımları” daha temiz bir dünya için umut oldu

 

Türkiye’nin sürdürülebilirlik alanındaki hedeflerine katkı sağlamayı amaçlayan Zorlu Enerji, “Akıllı Hayat 2030” vizyonu odağında hayata geçirilen kurumsal gönüllülük programı Kıvılcımlar Hareketi aracılığıyla geleceğin enerjisine umut ekliyor.  

 

İklim değişikliğinin etkilerini uzun vadede azaltmak amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarının teknolojiyle yönetimine odaklanan Zorlu Enerji, içinde yaşadığımız ekosistemi korumaya katkı hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Zorlu Enerji, 2018 yılında Zorlu Holding İnsan Kaynakları Grubu Başkanlığı tarafından geliştirilen kurumsal gönüllülük programı Kıvılcımlar Hareketi kapsamında “Zorlu Enerji OEPSAŞ Kıvılcımları” aracılığıyla sürdürülebilir bir dünya vizyonuyla geniş bir yelpazede farklı gönüllülük çalışmalarına imza atıyor. 

 

Kıvılcımlar Hareketi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Eskişehir’de Zorlu Enerji OEPSAŞ Kıvılcımlarını bir araya getirdi. 60’ın üzerinde gönüllü, Eskişehir Kocakır Mesire ve Piknik Alanı’nı yangına neden olabilecek cam atıklar başta olmak üzere tüm atıklardan arındırdı. Geçtiğimiz aylarda sırasıyla Manisa ve Denizli’de bulunan santrallerinin çevresindeki ormanlık ve mesire alanların temizliğini gerçekleştiren Kıvılcımlar, “Enerjimiz ormanlarımızı korumak için” sloganıyla çıktıkları yolda, faaliyet alanlarının bulunduğu iller başta olmak üzere ülkemizdeki orman yangınlarına karşı farkındalık çalışmalarını artırarak sürdürmeyi planlıyor. 

 

Zorlu Enerji, 1,2 milyon ton CO2 'in toprağa geri döndürülmesini sağlamayı hedefliyor

Faaliyetlerini, 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşma hedefiyle sürdüren Zorlu Enerji, küresel ölçekte 1,5 oC derece uyum hedefine endeksli olarak UN Global Compact tarafından uygulaması küresel ölçekte başlatılan “Bilim Temelli Hedefler (SBTi)” doğrultusunda çalışıyor. 2024 yılına kadar taahhüt ve hedeflerine ulaşmayı planlayan Zorlu Enerji, 2030’a kadar her yıl doksan bin fidan dikimi gerçekleştirerek toplamda 1,2 milyon fidan dikmeyi ve 2075 yılına kadar 1,2 milyon ton CO2'nin toprağa geri döndürülmesini sağlamayı amaçlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.