DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN %
Konya
11°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Milas Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı tamamlandı.

Milas Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı tamamlandı.

ABONE OL
Haziran 6, 2022 15:20
Milas Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı tamamlandı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

. 9 ana 7 ek gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, Milas’taki kırsal mahalleler de belirlendi.

 

Milas Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı bugün saat 14.00’de toplandı. Toplantının açılışında konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Yörük-Türkmen Derneği tarafından düzenlenecek Yörük göçüne vatandaşları davet etti. Milas Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda alınan kararların tamamı aşağıdaki gibidir.

 

 

2022 HAZİRAN AYI MECLİS  GÜNDEMİ       :
 
 1. Açılış ve yoklama

 

 1. Polat Global İnv. Tur.İnş.Tah.Ltd.Şti Nimetullah POLAT Vekili Selin FİDANLIK’ın; İlçemiz Güllük Mahallesi 292 ada 24 parseline şuyulu mülkiyeti belediyemize ait arsa vasıflı 292 ada 27 parsel (1,38m2) , 292 ada 28 parsel (1.65m2)  ve 292 ada 29 parselde (11,72m2) bulunan taşınmazları satın alma talebinin görüşülmesi maddesi İmar Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi.

 

 1. Sefa KULAÇ’ın; İlçemiz Ören Mahallesi 156 ada 986 parseline şuyulu mülkiyeti belediyemize ait 156 ada 1252  parselde bulunan arsa vasıflı 35,47m2’lik taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi maddesi İmar Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi.

 

 

 1. Melek BESLER’in; İlçemiz Selimiye Mahallesi 311 ada 5 parseline şuyulu bulunan mülkiyeti belediyemize ait 311 ada 6  parselde bulunan arsa vasıflı 14,66 m2’lik taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi maddesi İmar Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi.

 

 

 1. Mülkiyetinin 2,00 m² lik hissesi Belediyemize ait olan İlçemiz Selimiye Mahallesi 4173 parsel numarasında kayıtlı bulunan 362,00 m² büyüklüğündeki taşınmazın Belediyemize ait olan 2,00 m² lik kısmını diğer hisse sahibi olan Bodrum Altın İnşaat ve Yatçılık Gıda Sanayi Dayanıklı Tüketim Malları Elektrik Elektronik İthalat İhracat Tekstil Turizm Uluslararası Taşımacılık Petrol Ürünleri Tic. Ltd. Şti.nin  satın alma talebinin görüşülmesi maddesi İmar Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi.

 

 

 1. İasos Mahalle Meclisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı adına Hülya CANKO' nun; Derneğimiz ve Milas Belediyesinin ortak projesi olan İasos Kültür ve Sanat Evinin oluşumu için ilgili taraflar arasında protokol yapılmasına ve eskiden muhtarlık ve kreş olarak kullanılan dairenin ortak hizmet projesi kapsamında kültür ve sanat faaliyetlerinde kullanılması talebinin görüşülmesi maddesi İmar Komisyonu’na oy çokluğu ile havale edildi.

 

 

 1. Belediyemiz 2022 Mali Yılı Gider Bütçesinin ihtiyacı karşılamayacağı anlaşıldığından, mali yıl içerisinde harcanması zorunlu bulunan 2022 Mali Yılı Gider Bütçesine Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği'nin  37'nci maddesi gereğince, yeni gelir kaynakları ve Finansmanın Ekonomik Sınıflandırılması tablosunda borçlanma gösterilmesi koşulu ile toplam  108.000.000,00.-TL Ek Ödenek verilmesi talebinin görüşülmesi maddesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi.

 

 

 1. İşletme Ve İştirakler Müdürlüğümüzce üretilen, dolum ve satışı yapılan Labranda Su Fiyatlarının üretim hammaddeleri tamamen döviz kuru üzerinden satın alınmakta olup, döviz kurlarındaki iniş çıkışlar dikkate alınarak damacana ve pet-su grubu satış fiyatlarının yeniden değerlendirilmesi talebinin görüşülmesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi.

 

 

 

 1. İmar Komisyon raporlarının görüşülmesi

 

 1. İlçemiz İsmetpaşa Mahallesi Karakaya Mevkiinde tapunun 886 Ada 2 parselinde kayıtlı 1.815,57m2 büyüklüğündeki arsanın, içine tesis yapılarak mı yada arsa olarak mı kiralama ihalesine çıkarılacağı talebinin görüşülmesi maddesi ile ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

 

 1.  MUSKİ İçme Suyu Dairesi Başkanlığının; İlçemiz Kazıklıbucak Mahallesi 111 Ada 1 parselde kayıtlı 703.10 m2 büyüklüğündeki mülkiyeti belediyemize ait taşınmaza ekli krokide gösterilen konuma terfi merkezi yapımının planlandığı söz konusu parselde 5 m2’lik alanın kurumumuza tahsis edilmesi talebinin görüşülmesi maddesi ile ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

 

 1. Münevver YILMAZ’ın; İlçemiz Gümüşlük Mahallesinde bulunan tapunun (Burgaz)  23 Ada 1 paresel numarasında kayıtlı taşınmaz üzerindeki sitelerin yanında bulunan yola sokak isim verilmesi talebinin görüşülmesi maddesi ile ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

 

 1. Sultan ÖZGEN’in; İlçemiz Gümüşlük Mahallesinde bulunan tapunun (Hacıilyas) 350 Ada 38 parsel numarasında kayıtlı taşınmazlarının giriş kısmında bulunan yola cadde,sokak ismi verilmesi talebinin görüşülmesi maddesi ile ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

 

 1. Emek Mahallesi Muhtarı Mevlüt KARA’nın; İlçemiz İsmetpaşa Mahallesi 902 Ada 1 parsel numarasında kayıtlı taşınmazın önünde bulunan yola isim verilmesi talebinin görüşülmesi maddesi ile ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

 

 1. Hasan DURMAZ’ın; İlçemiz Selimiye Mah. 368 ada 44 parselde kayıtlı bulunan imar planında konut alanında kalan taşınmazın zemin katını Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 19 ncu maddesinin (f) fıkrasının 1 nci bendine göre ticari alan olarak kullanma talebinin görüşülmesi maddesi ile ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

 

 1. İlçemiz Kıyıkışlacık Mahallesi 345 Ada 1 parsel ( eski 606 parsel) numarasında kayıtlı taşınmaza ait onaylı imar planlarının Muğla İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünün yazısı doğrultusunda yeniden incelenmesi talebinin görüşülmesi  maddesi ile ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.  

 

 1.   Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün; İlçemiz, Kıyıkışlacık Mahallesi, Zindaf Çanacık Mevkii'nde Birol BURSA tarafından yapılması planlanan "İasos Yat Limanı" projesi   ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliği gereğince hazırlanan ÇED Raporu'na ilişkin kurum görüşülmesi maddesi ile ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.  

 

 1.   Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün; İlçemiz, Akkovanlık Mahallesi,  Esan Eczacıbaşı Endüstriyel Hammaddeler San. ve Tic. A.Ş. tarafından yapılması planlanan Maden Zenginleştirme Tesisi Kapasite Artışı projesi ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliği gereğince hazırlanan ÇED Raporu'na ilişkin kurum görüşü talebi maddesi ile ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.  

 

 1.   Muğla Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün; Aydın  ve  Muğla  İlleri,  Karpuzlu  ve  Milas  İlçeleri  sınırları  içerisinde  kalan Kösrelikbaşı, Yaylacıkkırbeleni, Çakmak ve Palamut Mevkii'lerinde EN 2 Rüzgar Enerjisi Yatırım A.Ş. tarafından yapılması planlanan "Falp Rüzgar Enerji Santrali  (30 Adet Türbin / 126 MWm/125 MWe)" projesi  ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliği gereğince hazırlanan ÇED Raporunun incelenmesi talebi maddesi ile ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

 

 

2022 HAZİRAN AYI MECLİS EK GÜNDEMİ     :

 

 

 

1-       Fatma BENCİK’in; İlçemiz İsmetpaşa Mahallesi 805 ada 89 parsel maliki parseline şuyulu bulunan mülkiyeti Belediyemize ait 805 ada 674  parseli satın alma talebinin görüşülmesi maddesi İmar Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi.

 

      2-       İlçemiz Hacıilyas Mahallesi 390 ada 72 parsel maliki Hasan PEK’in, evine giriş çıkışı olmadığından 390 adada bulunan parsellerin kamulaştırılması talebinin görüşülmesi maddesi İmar Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi.

 

3-       İlçemiz Burgaz Mahallesi 79 ada 23 parsel maliki Cemil SOLMAZ’ın parselinin imar planında kamusal alan olarak ayrılan yol ve park alanında kaldığını, çöplük yolunun arazisinden geçtiğini, 79 ada 317 parselde bulunan binada oturanların arazisinden geçerek evlerine ulaştığını bu nedenle hem kamunun kullandığı imar yollarının resmiyete kavuşması hem de komşu parselindeki kat maliklerinin mağdur olmaması için kamulaştırma talebinin görüşülmesi maddesi İmar Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi.

 

4-       Belediyemiz Makine İkmal, Bakım ve Onarım Müdürlüğünde kullanılmak üzere 5393 sayılı Yasanın 85/b maddesi ile 237 sayılı Taşıt Kanunun 10/2 maddesi uyarınca 3 adet Camlıvan Kombi Kamyonet alınması talebi oy birliği ile kabul edildi.

 

5-       İlçemiz Güllük Mahallesi 106 ada 18 ve 61 parsel numarasında kayıtlı taşınmazların onaylı üst ölçekli planlara uygun olarak 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı yapılması talebinin görüşülmesi  maddesi İmar Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi.

 

6-       Kırsal Mahalle Tespiti Ön İnceleme Komisyonunun hazırlamış olduğu raporu görüşülmesi maddesi İmar Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi.

 

7- İmar Komisyonuna havale edilen Kırsal Mahalle Tespiti ile ilgili hazırlanan İmar  Komisyonunun raporunun görüşülmesi maddesi oy çokluğu ile karara bağlandı.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.