DOLAR 31,1992 0.17%
EURO 33,8353 0.06%
ALTIN 2.038,130,27
BITCOIN %
Konya
12°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kaspersky, Radicati Group tarafından APT koruma sektöründe “En İyi Çözüm” seçildi
  • Okuyucunun Sesi
  • Teknoloji
  • Kaspersky, Radicati Group tarafından APT koruma sektöründe “En İyi Çözüm” seçildi

Kaspersky, Radicati Group tarafından APT koruma sektöründe “En İyi Çözüm” seçildi

ABONE OL
Haziran 9, 2022 08:50
Kaspersky, Radicati Group tarafından APT koruma sektöründe “En İyi Çözüm” seçildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Radicati Group'un APT çözümleri sektörünü analiz eden son raporu, Kaspersky'yi, Kaspersky Anti Targeted Attack Platform, Kaspersky EDR Expert ve diğer kurumsal ürünleri için ilk çeyrekte en başarılı güvenlik sağlayıcıları arasında gösterdi. Şirketin "en iyi çözüm" statüsü işlevsellik ve stratejik vizyondaki yüksek sıralamasıyla gelirken, Kaspersky bu ölçütlere göre ilk beş tedarikçi arasına girdi.

 

Kötü şöhretli Pegasus Projesinden tedarik zinciri saldırılarına kadar, APT'ler (Gelişmiş Kalıcı Tehdit) taktiklerini, tekniklerini ve prosedürlerini güncellemeye ve çeşitlendirmeye devam ederek ciddi tehdit haline geldi. Bu durum da işletmelerin APT karşıtı çözümleri hızla benimsemesini sağladı. Radicati raporuna göre, APT'lere karşı siber güvenlik çözümleri sektörünün bu yıl 6,9 milyar dolardan 2026 yılına kadar 15,2 milyar dolara çıkması bekleniyor.

 

“Advanced Persistent Threat (APT) Protection – Market Quadrant 2022” (Gelişmiş Kalıcı Tehdit (APT) Koruması – Sektör Çeyreği 2022) raporu, pazardaki önde gelen sağlayıcıları en iyi çözümler, öncüler, uzmanlar ve olgun çözümler olarak adlandırılan dört bölüme yerleştiriyor. Tedarikçiler, işlevsellik ve stratejik vizyon olmak üzere iki ayrı kritere göre bölümlerde değerlendiriliyor ve konumlandırılıyor. Kategorilerde "En iyi çözüm" olarak konumlandırılan Kaspersky, işlevsellik ve vizyon açısından yüksek değerlendirmeler elde ederek pazar lideri olarak kabul edildi. Böylece, Radicati Group Kaspersky'i büyüyen APT koruma çözümleri sektöründe üst üste üçüncü yıldır lider olarak tanımlıyor.

 

Raporda Kaspersky kurumsal portföyünün "karmaşık siber tehditlere karşı farklı koruma katmanlarını etkili bir şekilde birleştirdiği" ifade ediliyor. Bu entegre yaklaşım, farklı olgunluk seviyelerindeki işletmelerin benzersiz güvenlik taleplerini karşılıyor, siber olayları etkin bir şekilde önlüyor ve bunlara yanıt veriyor. Temelinde Kaspersky EDR Expert bulunan Kaspersky Anti Targeted Attack (KATA) Platformu, tehdit istihbaratı tarafından destekleniyor ve hepsi bir arada APT koruması sunuyor. Kaspersky, Turla, BlueNoroff, Lazarus ve APT41 gibi önemli tehdit grupları da dahil olmak üzere 900'den fazla operasyon ve grubu takip ediyor.

 

Kaspersky Anti Targeted Attack Platform (KATA), finansal hizmetler ve kamu sektörlerindeki katı gizlilik politikaları dahilinde çalışabilme yeteneğiyle de takdir edildi. Çözüm bunu herhangi bir verinin kurum dışına aktarılmasını önleyen, tamamen yalıtılmış bir modda çalışarak yapıyor.

 

Kaspersky Kurumsal Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Ivan Vassunov şunları söylüyor: “Organizasyonların son APT aktivitelerine ilişkin artan endişelerini anlıyor ve lider tehdit istihbaratımız tarafından desteklenen güvenlik ürün portföyümüzle bunları başarıyla ele alıyoruz. Böylece önleme, tespit, araştırma ve müdahale için olağanüstü yetenekler sunuyoruz. Amacımız, bilgi güvenliği uzmanlarının olgunluk düzeyine bakılmaksızın her tür kuruluşu APT'lerden korumaktır. Bu nedenle ürünlerimize ek olarak, müşteriler adına tehditleri tespit etmek ve bunlara yanıt vermek için 7/24 Güvenlik Operasyon Merkezi (MDR SOC) ile yönetilen bir hizmet olarak uzmanlığımızı sunuyoruz. Uzman toplulukların Kaspersky'nin bu alandaki çabalarını ve yeniliklerini takdir ettiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz." 

 

Radicati Group, Inc.'in "Gelişmiş Kalıcı Tehdit (APT) Koruması- Sektör Çeyreği 2022" başlıklı raporu buradan incelenebilir.

 

Kurumsal ürün ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Kurumsal Güvenlik sayfası ziyaret edilebilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.