DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN %
Konya
11°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Seul’deki Metaverse EXPO Fuarı’nın sponsor partneri GoArt Metaverse

Seul’deki Metaverse EXPO Fuarı’nın sponsor partneri GoArt Metaverse

ABONE OL
Haziran 8, 2022 10:20
Seul’deki Metaverse EXPO Fuarı’nın sponsor partneri GoArt Metaverse
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye ve ABD’deki ofisleriyle faaliyet gösteren yazılım şirketi RoofStacks tarafından geliştirilen GoArt Metaverse, Metaverse EXPO 2022 Fuarı’nın iki ana sponsor partnerinden biri oldu. Ayrıca yakın zamanda Meta adını alan Facebook, fuarın diğer sponsor partneri olarak yer aldı.

 

RoofStacks CEO’su Burak Soylu, Güney Kore’nin metaverse’de önemli yatırımlar yapan ülkelerinden biri olduğuna dikkat çekerek, GoArt Metaverse ile 2017 yılında başladıkları Web 3.0 yolculuğunun hızla devam ettiğini ve Metaverse EXPO Fuarı’na katılarak Asya pazarında önemli iş birlikleri yapmayı planladıklarını söyledi.  

 

Türkiye ve ABD’de teknoloji geliştirme ofisleri olan RoofStacks, GoArt Metaverse platformuna adını veren markasıyla dünyanın en büyük metaverse fuarının sponsor partneri oldu. G.Kore’nin başkenti Seul’de 15 – 17 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Metaverse EXPO 2022 Fuarı’nın diğer sponsor partneri ise yakın zamanda Meta adını alan Facebook oldu. 

 

Web 3.0 fırsatları sunumu

Burak Soylu ayrıca, Metaverse EXPO 2022 Fuarı kapsamında 16 Haziran 2022 Perşembe günü düzenlenecek olan konferansta ‘Markalar ve Kullanıcılar için Web 3.0 Fırsatları’ başlıklı bir sunum gerçekleştirecek. Burak Soylu sunumunda merkeziyetsiz ve blok zincire dayalı Web 3.0 çağında her şeyin yeniden kurgulandığını, şirketler ve devletlerin gerek yeni iş fırsatları gerekse yeni yatırım alanları açısından pozisyonlarını bu teknolojilere uygun biçimde almak durumunda olduğunu, küresel finans şirketlerinin Metaverse ile ilgili hazırladığı raporlarında yer alan değerlendirmeleri paylaşacak. Burak Soylu sunumunda Metaverse ve Web 3.0 dönüşümünün markalar için hayati önemine dikkat çekerek giderek büyüyen bu pazarda hem markaların hem de kullanıcıların kendilerine yaratacağı fırsatlar için kendi yatırımları olan GoArt Metaverse ile sundukları çözümleri paylaşacak.

 

G.Kore dünyanın en büyük metaverse pazarı

RoofStacks CEO’su Burak Soylu, metaverse yatırımlarına 200 milyar dolarlık bir fon ile destek veren  ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinde gerek yazılım gerek donanım olarak önemli bir bilgi birikimine sahip Güney Kore’nin metaverse ve artırılmış gerçeklik alanında yatırım yapan şirketler için çok önemli bir pazar olduğunu söyledi. Meta adını alan Facebook ile birlikte Metaverse EXPO 2022 Fuarı’nın sponsor partneri olduklarını sözlerine ekleyen Soylu şöyle devam etti:

 

“Metaverse dünyasını bir araya getiren dünyanın en büyük fuarında yer almaktan ve 2017 yılında başlayan teknoloji serüvenimizi, artırılmış gerçeklik alanında yaptığımız AR-GE çalışmalarını, kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak şehirlerin dijital aynasını nasıl oluşturduğumuzu, Web 3.0’ın sağladığı imkanları markalar ile buluşturan kurgumuzu ve bu kurgunun son kullanıcıya katkılarını, G.Kore pazarı özelinde teknoloji ekosistemine anlatacağız.” 

 

GoArt ile zamanda yolculuk başlıyor

GoArt Metaverse, gerçek dünya ile sanal evren arasında köprü görevi gören, kullanıcılarına macera dolu tarihi ve futuristik zaman portalları aracılığı ile zamanda yolculuk, sosyalleşme ve bilinmezi keşfetme imkanı sunan, yaşayan ve sosyal bir evrendir. Artırılmış Gerçeklik teknolojisinden yararlanılarak ve ‘Move To Earn’ (Harekete Geç ve Kazan) konsepti odağında oluşturulan GoArt Metaverse; sanal dünyaya saklanmış milyonlarca MTE puanını, sürpriz ödül sandıklarını ve NFT’leri toplayarak kripto para kazanmak isteyen herkese zamanda yolculuk imkanı sunuyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.