DOLAR 28,9919 0.23%
EURO 31,2252 -0.16%
ALTIN 1.866,38-1,07
BITCOIN %
Konya

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

OPPOHack 2022, 50’den Fazla Ülkeden Katılımcı Ağırladı

OPPOHack 2022, 50’den Fazla Ülkeden Katılımcı Ağırladı

ABONE OL
Haziran 6, 2022 10:00
OPPOHack 2022, 50’den Fazla Ülkeden Katılımcı Ağırladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

OPPO'nun aynı anda birkaç yerden hizmet sunarak kullanıcı merkezli deneyim anlayışını vurgulayan bir dünya inşa etme vizyonuyla gerçekleştirdiği OPPOHack 2022'ye, 50'den fazla ülkeden binlerce kişi katıldı.

 

 

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, uluslararası düzeyde yoğun rekabet koşullarında kullanıcı deneyimini ileri boyuta taşıyan inovasyonlar sunma konusunda geliştiriciler ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor. OPPO'nun aynı anda birkaç yerden hizmet sunarak kullanıcı merkezli deneyim anlayışını vurgulayan bir dünya inşa etme vizyonuyla yakın zamanda gerçekleştirdiği OPPOHack 2022'ye, 50'den fazla ülkeden binlerce kişi katıldı.

 

OPPO, dünyanın önde gelen 12 üniversitesi, 20'den fazla kuluçka merkezi ve OPPO Ubiquitous Services bünyesinde çalışan uluslararası uzmanları etkinliğe jüri ve danışman olarak davet etti. Dikkat çekici gelişmelerin yaşandığı etkinlikte Xiaohongshu ve Mobvoi gibi başarılı şirketlerin yer aldığı Çinli girişimciler derneği kuruldu. Endüstriyel danışman, yatırım uzmanı ve girişimcilerin ilgi odağı YEA ile ortak sponsorluk anlaşması yapıldı. 185'ten fazla start-up şirkete ve ABD'nin en başarılı start-up uygulama platformu StartupWeekend'e destek olan SFU Incubator ile ortaklık geliştirildi. 

 

'Aynı Anda Birkaç Yerden Hizmet: Dünyayı Birbirine Bağlayan Bilgi' konseptini merkeze alan ve 1 hafta süren etkinlik Çin, ABD, Kanada, İngiltere, Singapur ve Hindistan dahil 50'den fazla ülke ve bölgeden geliştiriciyi ağırladı. Farklı teknolojiler, entegre edilmiş algılama, durum farkındalığı, amaca dayalı ve çok modlu etkileşim gibi temel yetenekleri araştırarak cihazlar arası bağlantı ve kullanıcı merkezli akıllı hizmetlerdeki engelleri kaldıran çözümlere odaklanan etkinlik, eğlence, eğitim ve üretim gibi çeşitli alanlarda uygulanabilecek akıllı yetenekler geliştirmeyi amaçlıyor.

 

ColorOS dünyanın her yerinde geliştiricilerin ilgisini çekiyor

OPPO'nun işletim sistemi ColorOS, dünyanın her yerinden geliştiricilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. OPPO'nun dünya çapında altı araştırma enstitüsü bulunuyor. Şirketin dört Ar-Ge merkezinde 10.000'den fazla bilim insanı ve araştırmacı çalışıyor. OPPO'nun Ar-Ge'deki sağlam altyapısından güç alan ColorOS ve ilgili iş ortakları, sektörel araştırmalara öncülük etmeye ve teknolojik atılımlar gerçekleştirmeye devam ediyor. Sektör lideri bu teknolojiler arasında katlanabilir ekran etkileşimleri, HyperBoost çerçeve sabitleme teknolojisi ve gizli kamera algılama yetenekleri yer alıyor. 

 

Yenilikçi teknolojilerde kullanılan bilgilerin paylaşımını ve entegrasyonunu artırıp ColorOS'un teknoloji ekosistemini zenginleştiren OPPO, etkinliği dünyanın her yerinden gelen geliştiricilerin potansiyellerini sergilediği bir sahne haline getirmeyi ve böylece uluslararası yatırımcılar, üniversiteler, araştırma kurumları, yeni girişimciler ve sektör uzmanlarıyla olan iş birliklerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.