DOLAR 31,2028 0.18%
EURO 33,8602 0.14%
ALTIN 2.041,050,41
BITCOIN %
Konya
12°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kozmetik Sektörünün Nabzı   BeautyEurasia’da Atacak!

Kozmetik Sektörünün Nabzı BeautyEurasia’da Atacak!

ABONE OL
Haziran 6, 2022 10:40
Kozmetik Sektörünün Nabzı   BeautyEurasia’da Atacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı olan, kozmetik sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en yeni ürünlerin yerli ve yabancı ziyaretçilerle buluşacağı 17. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – BeautyEurasia 15-17 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

Hyve Group tarafından organize edilen ve Avrasya pazarına açılan en önemli kapılardan biri olan, dünyanın dört bir yanındaki üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini bir araya getirdiği BeautyEurasia’da, 3 gün boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerin ağırlanması için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 

 

Kozmetik ve kişisel bakım sektörlerinin Türkiye ve Avrasya bölgesindeki lider fuarı BeautyEurasia, 15-17 Haziran 2022’de İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçi ve katılımcılarına açarken, içeriklerinin birebir sektör paydaşları ile yapılan görüşmelerle belirlendiği etkinlik programı ile sektörün gündemini sahnesine taşıyor.

 

Sektörün fikir önderlerini, ürün uzmanlarını, satın alma profesyonellerini, marka ve pazarlama yetkilileri ve ilham veren girişimcileri “İş Geliştirme Konferansı”, “Alım Heyeti Özel Fuar Turu”“Saç ve Makyaj Atölyeleri”“Yarışmalar”“Katılımcı Firma Eğitim ve Etkinlikleri” ve “Güzellik Sektörü Influencer Buluşmaları” başlıklarındaki farklı formatta içerik ve etkinliklerinde buluşuyor. 

 

BeautyEurasia’da katılımcılar iş geliştirme odaklı ve ilham verici etkinliklerine katılarak Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen üretim, pazarlama, perakende, satın alma, ihracat ve dijitalleşme konularındaki uzmanlarla tanışma fırsatı yakalayacak.

 

Kozmetik Sektörünün Gündemi BeautyEurasia’da Masaya Yatırılacak

BeautyEurasia’da kozmetik sektörüne dair pek çok önemli konu, konusunun uzmanları tarafından tartışılacak. Fuarın ilk gününde saat 12.00’de “Kozmetik Sektöründe Kazandıran Sürdürülebilirlik Kriterleri” adlı panelde İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Genel Sekreteri Konca Çalkıvik, Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği Başkanı Levent Kahrıman, Rossmann Türkiye Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Yücel Türkmensoy konuşmacı olarak yer alacak. Uluslararası şirketler sürdürülebilirlik kurallarını Türkiye'de nasıl uyguluyor, iklim dostu üretim, üretim ve tedarikte karbon emisyonlarını azaltma gibi konular masaya yatırılacak. 

 

İlk günün ikinci oturumu olan “Kriz Dönemlerinde Nitelikli Büyüme Formülü” isimli panelde ise alternatif satış rotaları, ihracatta yeni pazarlar için araçlar, kriz dönemlerinde çevik dönüşüm, yeni ürün grupları ile portföy yönetimi, üretim, satış ve satın alma süreçlerinde dijitalleşme gibi konular ele alınacak. TV Sunucusu ve Yazar Cansu Canan Özgen’in moderatörlüğünde gerçekleşecek panelde Hepsiburada Süpermarket Kategori Direktörü Yalkın Tütüncüoğlu, Aksan Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kutanoğlu, Atsoko Tanzania Genel Müdürü Rehema Julius Kivuyo ve Big Basket Hindistan Grup Kategori Lideri Vishal Das konuşmacı koltuğunda oturacak. 

 

İlk günün son oturumu Oggusto’un kurucusu Özlem Güsar’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek. “Perakende ve Online Pazar Yerlerinde Yeni Dönem Müşteri Trendleri” isimli panelde CarrefourSA Kategori Genel Müdür Yardımcısı Murat Dinçer ve Hepsiburada Kategori Grup Direktörü Mazhar Özsoy satın alma süreçlerini yeni trendler ışığında nasıl şekillendirdiklerini sektör ile paylaşacak.

 

Fuarın ikinci gününde ise E-İhracat Türkiye Başkanı Mert Tanciğer’in yönetiminde, Küresel Ticarette Sınırları Kaldıran Hibrit Pazarlar” başlıklı panel düzenlenecek. E-İhracatta Türkiye’nin izlemesi gereken yol haritası Bennjo Kozmetik Kurucusu Zehra Aksu ve Uluslararası Online Pazaryerleri Uzmanı Bilge Şahin tarafından ele alınacak. 

 

Beauty Eurasia 2022 Fuarı’nın son oturumunda, saat 13.30’da “Güzellik Sektörünün Yükselen Markası” isimli panelde ünlü sanatçı Gülben Ergen, ziyaretçilere ve katılımcılara Gülbenatural markasının ilham veren kurulum hikayesini ve önümüzdeki dönemdeki stratejilerini anlatacak. 

 

Alım Heyeti Özel Fuar Turları

15 ve 16 Haziran 2022 tarihlerinde, Makyaj Artisti & Saç Tasarımcısı Alp Kavasoğlu yabancı ve yerli sektör satın alım profesyonellerinden oluşan bir grupla, kategorilere göre planlanan rotalarda fuar katılımcılarının stantlarını ziyaret ederken, firmaların değişen tüketici ihtiyaçlarına cevap olan yeni ürün ve inovatif teknolojilerini irdeleyecek.

 

Sıra Dışı Saç ve Makyaj Şovları ile Yarışmalar! 

Konferans oturumlarının yanı sıra katılımcı firmaların yeni ürün ve teknoloji sunumları ile sıra dışı saç şovları ziyaretçilerin ilgi odağı olacak. Fuarın ikinci ve üçüncü günü İstanbul Erkek Berberleri Usta ve Kalfaları Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile İstanbul Kadın Kuaförleri Manikürcüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan saç ve makyaj atölyeleri ile şovlarının yanı sıra, fuarın son günü 200’ün üzerinde yarışmacı sahnede birbirleriyle yarışırken, yeni çalışmalarını, stillerini hem jürinin, hem de izleyicilerin beğenisine sunacak. “Erkek Saç Kesim”, “Erkek Saç Şekillendirme”, kategorilerinde gerçekleşecek yarışmada kozmetik ürünler ve ekipmanların teknik ve trendleri de sektörle buluşacak.

 

Kozmetik sektörünün nabzının BeuatyEurasia’da atacağını belirten BeautyEurasia Fuar Direktörü Filiz Mehmedova, “15-17 Haziran 2022’de 17’nci kez düzenleyeceğimiz BeautyEurasia’da kozmetik sektörü temsilcilerine uluslararası alanda iş geliştirme, yeni satın alma, yeni iş ve iş birliği fırsatları yaratılmasına katkı sağlayacağız ve sektör liderlerini bir araya getireceğiz.” dedi. 

 

Kozmetik ve güzellik sektörünün büyümede süreklilik gösteren sektörler arasında yer aldığına dikkat çeken Mehmedova, “Her geçen yıl güzellik ve bakımın daha da önem kazanması, gençliğin korunmaya çalışılması, kadınların iş ve sosyal yaşamda daha aktif rol almaları, genç nüfus faktörü gibi etkenler ülkemizde bu sektörün gelişiminde istikrarı sağlıyor. Biz de BeautyEurasia’da sektörün dinamiklerini fuarın olumlu atmosferiyle birleştirerek sektör için yeni iş birlikleri ortamı yaratmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.