DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN %
Konya
11°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AXOFT, AQUA Security ve Mirantis İle Güçlerini Birleştirid

AXOFT, AQUA Security ve Mirantis İle Güçlerini Birleştirid

ABONE OL
Haziran 6, 2022 10:00
AXOFT, AQUA Security ve Mirantis İle Güçlerini Birleştirid
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilgi teknolojileri ve hizmetlerinin dağıtımında küresel uzman Axoft, DevOps uygulamalarında siber güvenlik mimari ve metodolojilerinin; geliştirme, teslim ve operasyon süreçlerine dahil edildiği DevSecOps araçlarını geliştiren, dünyanın en büyük üreticilerinden Aqua Security ve Mirantis’i Türkiye pazarıyla buluşturuyor. 

 

Dijital teknolojiler ve hizmetler sağlama konusunda küresel bir kanal uzmanı olan ve 10 ülkede faaliyet gösteren Axoft, güvenliğin yazılım geliştirme yaşam döngüsünün her aşamasında olmasını sağlayan DevSecOps uygulamaları geliştiren Aqua Security ve Mirantis’in Türkiye’deki tek distribütörü olduğunu duyurdu. Böylece, çoklu bulut konteyner düzenlemesinin hızlı, kolay ve eksiksiz sunmada bir dünya lideri olan Mirantis ile sanal konteynerlerin güvenliğini sağlamaya odaklı kapsamlı çözümler geliştiren Aqua Security’nin DevSecOps uygulamalarına yönelik gerçekleştirdiği güç birliği Türkiye’de Axoft aracılığı ile kullanıcıyla buluşacak.

 

Bilişim teknolojileri alanında atılan bu önemli adımın duyurulduğu etkinlikte konuşan Axoft Ülke Müdürü Bahar Pınarlı, Aqua Security EMEA Bölgesi (Avrupa, Orta Doğu, Afrika) Çözüm Mimarı Ali Mokhtari, Mirantis İş Ortaklıkları ve Kanal Satış Müdürü Stéphane Beaumont ile Mirantis SEMEA Bölgesi (Güney Avrupa, Orta Doğu, Afrika) Kıdemli Bulut Çözüm Mimarı Stéphane Montri gerçekleştirdikleri iş birliğinin önemine dikkat çekerek DevSecOps dünya trendleri, Türkiye BT pazarının durumu ile işletmelerde DevSecOps’un nasıl oluşturulması gerektiğine ilişkin bilgiler paylaştı. Etkinliğe; finans, sigorta, telekom sektöründen çok sayıda BT ve Bilgi Güvenliği yöneticisi, DevOps uzmanı ile Geliştirme ekip lideri katıldı.

 

Yazılım sürecinin ilk basamağından itibaren güvenlik

Etkinlikte açılış konuşmasını yapan Axoft Ülke Müdürü Bahar Pınarlı, development (geliştirme), security (güvenlik) ve operations (operasyonlar) ifadelerinin kısaltması olan DevSecOps’un, yazılım geliştirme yaşam döngüsünün ilk tasarımından yazılım teslimine kadar tüm aşamalarla güvenliği bütünleştirdiğini hatırlattı. Pınarlı, günümüzde kötü amaçlı yazılımlar ve diğer yetkisiz erişim araçlarını dağıtma noktasında müdahaleler sıklaşmışken güvenliğin, geliştirme ve operasyonlarla eşit düzeyde ele alınmasının, uygulama geliştirme ve dağıtımıyla uğraşan her işletme için bir zorunluluk haline geldiğinin altını çizdi. 

 

Bir kültür olarak DevOps yaklaşımını benimseyen işletmelerin güvenlik konusunda daha yüksek bir yetkinliğe sahip olduğunu söyleyen Pınarlı, “Mirantis ve Aqua Security çözümleriyle yazılımdan dağıtım sürecine kadar geliştirilmiş otomasyon hatalarını ortadan kaldırır, saldırılara karşı korunma ve tepki verme sürelerini azaltır. Güvenliği DevOps süreçlerine dahil etmek isteyenler, bu işlemi Mirantis ve Aqua Security çözümlerini kullanarak sorunsuz bir şekilde tamamlayabilir. Hemen her türlü altyapısal ya da süreçsel işin otomatize edilebildiği bu dönemde, biz Axoft, Aqua ve Mirantis olarak, Türkiye’deki dijital teknoloji ve hizmet üretim süreçlerinin kesintisiz, hızlı ve güvenli olabilmesi için DevSecOps alanına büyük önem veriyor ve buraya odaklanıyoruz.” dedi.

 

Aqua Security ve Mirantis Kubernetes ortamını güvence altına alıyor

Sürekli yenilenen ihtiyaçlara yanıt verebilmenin, güvenli ve iyi tasarlanmış bir yazılım üretimi yönetimiyle sağlanabileceğine inandıklarını ifade eden Pınarlı, “Dünyaca ünlü bir Kubernetes platformu olan Mirantis, tam bir güvenlik sağlamak adına, çalışan konteynerler de dahil olmak üzere güvenli iş yüklerini barındırabilmek için Aqua Security ile birlikte çalışıyor. Yani bu iki marka birbirini tamamlayan bir hizmet sunuyor. Böylece, yüzey saldırısı kapsayıcılarla değişip yer değiştirirken, Aqua Security ve Mirantis, ana bilgisayarlardan uygulamalara kadar tüm Kubernetes ortamını güvence altına almak için en doğru kombinasyonu sağlıyor. Axoft olarak bizler de önümüzdeki süreçte öneminin çok daha fazla anlaşılacağını düşündüğümüz DevSecOps alanında bu iki global markanın birbirini tamamlayan hizmetini BT pazarıyla buluşturuyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Axoft alanda yeni iş kolları yaratmaya odaklanıyor

Pınarlı konuşmasında ayrıca, bu yaşam döngüsünün temelinde etkili ekiplerin oluşturulmasının yer aldığını belirterek şunları söyledi: “Söz konusu ekiplerin de birbirleriyle yakın bir iletişim halinde, iş birliği içerisinde çalışması gerekmektedir. Kısacası bu döngüde insan faktörü son derece önemlidir. Bu alanda çalışan kişiler ülkemizde maalesef çok az. İşte bu nedenle Axoft olarak, alanda iş kolları yaratmaya ve sektörün gelişmesine de odaklanıyoruz.” 

 

Türkiye pazarına Axoft distribütörlüğünde giriş yapan Mirantis’in İş Ortaklıkları ve Kanal Satış Müdürü Stéphane Beaumont bu güç birliğinin önemine dikkat çekerek, "Mirantis, açık kaynak inovasyonunu müşteri değerine dönüştürmede dünya lideri bir markadır. Müşterilerimize, hem genel hem de özel bulutlarda bulut seçimi, operasyonel basitlik ve önceden yapılandırılmış güvenlik ile daha hızlı kod gönderme konusunda yardımcı oluyoruz. Aqua Security ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile yerel bulut uygulamalarını korumayı ve Kubernetes'in benimsenmesiyle artan yeni güvenlik tehditlerini ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.