DOLAR 31,0384 0.1%
EURO 33,7700 0.52%
ALTIN 2.024,540,33
BITCOIN %
Konya

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

15 Saniyede NFT Oluşturmak Mümkün

15 Saniyede NFT Oluşturmak Mümkün

ABONE OL
Haziran 8, 2022 08:40
15 Saniyede NFT Oluşturmak Mümkün
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SOSYAL NFT PAZAR YERİ ORDERINBOX’TA BİR NFT OLUŞTURMAK VE SATIŞA SUNMAK SANİYELER SÜRÜYOR!

 

Web3 teknolojisinin cesur yeni dünyası, sanata ve bilime bütünsel bir arka plan getiriyor. Öyle ki gelecek vadeden yaratım süreçlerinin NFT ile biçimlenmesi tüm dünyayı yeni bir devrimsel olguya sürüklüyor. Yerel ve ulusal birçok içerik üreticisini cezbeden NFT üretimini 15 saniyede gerçekleştiren altyapıyı sunan sosyal NFT pazar yeri Orderinbox’ın CEO’su Doğu Taşkıran’a göre, Rönesans’tan beri hiç bu kadar sanat ve bilimin iç içe olduğu günler yaşanmamıştı.

 

Sanat ile bilimin tarih boyunca birçok kez yakınlaşmasına tanık olunsa da son 1 yıldır NFT ve metaverse olguları ile yaşanan gelişmelerle başka bir boyuta geçti. İçerik üretimi hiç olmadığı kadar değerlenirken, üreticilerin de yerel ya da global konumda olması fark etmeksizin yaratıcı ekonomide yer alması gittikçe kolaylaşıyor. Öyle ki içerik oluşturucularının hayran kitlelerini oluşturabileceği metaverse için sosyal NFT pazarı Orderinbox’ın CEO’su Doğu Taşkıran, metaverse için oyunu tamamen değiştiren ve yaratıcı ekonomiye destek veren Orderinbox’ta içerik üreticilerinin geliştirdikleri teknolojik altyapı sayesinde sadece 15 saniyede NFT oluşturabildiklerine dikkat çekiyor.

 

Günümüz Dünyasında Sahne NFT’lerde

 

Sanat anlayışı yüzyıllar içerisinde çok değişti. Orijinallik ve erişimin zor olduğu sanat algısı, yıllar içerisinde Andy Warhol’un Pop Art anlayışı ile değişim gösterip sanata erişilebilirliği mümkün kıldı. Münhasırlıktan kitlesel tüketimciliğe geçiş eleştirileri getirse de NFT dünyası ile bu durum artık kabul ediliyor. Öyle bir kabul görme ki Beeple adlı dijital sanatçının 5 bin gün boyunca çizdiği dijital çizimleri içeren “The First 5000 Days” adlı NFT 69 milyon dolara satılmasının yaratıcı ekonomiyi cazip kıldığına dikkat çeken Doğu Taşkıran, günümüz dünyasında sanatın ve içerik üretiminin odağında NFT’lerin olduğunu aktarıyor. Böyle bir ortamda kitlesel çekiciliği üzerinde taşıyan NFT’leri oluşturmanın da kolaylaşması gerektiğine inandıklarını belirten Taşkıran, Orderinbox platformu ile bunu saniyeler içerisinde mümkün kıldıklarını dile getiriyor.

 

Saniyeler İçerisinde Tek Tıkla NFT Oluşturuluyor

 

Lokal ya da global, sanatçı ya da sadece içerik üretici olmak NFT dünyasına giriş için zorluk oluşturmuyor. Asıl zorluğu oluşturan bu dünyanın karmaşık yapısı ve NFT oluşturmanın çeşitli engellerle örülmesi. İçerik oluşturucularının hayran kitlelerini oluşturabildiği, iş birliği fırsatlarını keşfedebildiği ve platform içinde güçlü ilişkiler kurabildiği metaverse için sosyal NFT pazar yeri Orderinbox ile bu engelleri kullanıcılar için aştıklarını aktaran Doğu Taşkıran, yeni yaratıcı ekonomisine katılmak isteyen herkes için NFT'leri oluşturmayı ve satmayı kolay ve erişilebilir hale getirdiklerini, platform üzerinde sadece 15 saniye içerisinde kullanıcının kendisine ait varlığını NFT hale getirebildiğini belirtiyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.